O tom, proč je pohyb důležitý, je napsána již spousta textu, knih. Pokud opravdu chcete něco ve svém životě změnit, prostě začněte. Začněte jakýmkoliv způsobem s pohybem dle vašich aktuálních fyzických možností. Vyberte si sportovní aktivitu, která vás baví, při které se cítíte dobře, která vás naplňuje. Vydržte, překonejte někdy náročnější začátky a výsledek se zaručeně dostaví.

Budu velmi potěšen, pokud vám budu moci i ve Squash centru Poruba představit mé nejoblíbenější cvičení Tabatu.


TABATA

Tento trénink je vhodný pro každého aktivního sportovce, ženy i muže. Trénink vždy přizpůsobím vašim schopnostem i fyzické kondici.

Jedná se o velmi účinný způsob cvičení obsahující kombinaci aerobního a silového tréninku. Hodina tréninku je vedena způsobem, kterým se zvyšuje fyzická kondice a zároveň i síla. Fyzička i síla se většinou navzájem vylučují (něco prostě vždycky zaostává). Nikoli však, pokud do svého tréninku zařadíte Tabatu. Jeden cvik se skládá z osmi opakování / sérií. Každou sérií cvičíme 20 vteřin a následuje pouhých 10 vteřin pauzy!
Můžu vám slíbit jednoduchost cviků, ale zároveň velmi vysokou obtížnost této metody. Cviky budeme kombinovat takovým způsobem, abychom postupně důkladně procvičili skutečně a efektivně celé tělo.

Pojďme do toho spolu!
Zlepšíme fyzičku, spálíme tuky, zvýšíme sílu a hlavně se vyhneme stereotypu.

Myslím si, že ke zdravému, spokojenému a šťastnému způsobu života nepatří jen pohyb, ale i pozitivní myšlení a čistá mysl. Toto byl důvod, proč jsem se rozhodl tyto hodnoty předávat dalším lidem. Lidem, kteří chtějí změnit svůj pohled na svět, nebo kteří již pohled na svět změnili a i lidem, kteří o tomto tématu ještě ani nezačali přemýšlet, ale cítí potřebu změny.

Skupinovému cvičení se věnuji od roku 2014, kdy jsem získal osvědčení instruktora fitness v Yoda institutu. Následovaly další certifikáty: Fit a Over Ball, Flowin, Outdoorový trénink, Strečink v souvislostech a Trénink Core v souvislostech. Více informací na: www.najdimotivaci.cz

Těším se na vás ve Squash centru Poruba a velmi rád si s vámi, nejen o cvičení, ale i o motivaci popovídám osobně.