Sedavé zaměstnání a bolesti zad mě donutily poohlédnout se po vhodném cvičení, které protáhne, posílí, stabilizuje a zrelaxuje mé tělo. Se spirální stabilizací jsem začala koketovat před sedmi lety. SS (SM) systém mě nadchl tak, že jsem začala navštěvovat školící středisko doktora Smíška v Praze a postupně si dělat certifikace – 1. A, B, C, D - cviky a manuální techniky, 2. A, B - bederní, krční a hrudní páteř, 3. A, B - horní a dolní končetina.

SM systém

Stabilizační a Mobilizační systém neboli spirální stabilizace páteře českého lékaře MUDr. Richarda Smíška, má již za sebou již 40 let vývoje. Při tomto cvičení se najednou tělo posílí, stabilizuje, protáhne i zrelaxuje. Pomáhá koordinovat a stabilizovat chůzi. Je to velmi účinná metoda, která působí jako prevence proti bolesti zad, regeneruje meziobratlové ploténky, posílí břišní a zádové svalstvo a zlepšuje držení těla. Cvičí se se speciálními lany.

Cvičení je vhodné pro věkovou skupinu od 5 let do 100 let. Cvičit mohou děti, ženy, muži, senioři, těhotné, ale i vrcholoví sportovci – kompenzační trénink.
Je vhodné pro osoby s diagnózou výhřez meziobratlového disku, skoliózy, s bolestmi zad, hlavy a kloubů, s plochou nohou a vbočeným palcem.

Cvičí se v pohodlném oblečení a ponožkách. S sebou dobrou náladu a úsměv na tváří. Záda bolet nemusí.