cena za pronájem kurtu na 30 / 60 minut 8:00 - 15:00 15:00 - 20:00

S-badminton je obdobou klasického badmintonu hraného na squashovém kurtu.

Zahájení hry

Hra začíná podáním. Podávající hráč stojí uprostřed svého hracího pole. Při prvním podání servíruje hráč z pravého pole a podává křížem do protější strany kurtu.

Dvouhra

Ve dvouhře podává vždy hráč, který vyhrál poslední výměnu, přičemž po každé vyhrané výměně mění hráč pole podání (pravá a levá strana). Pokud si hráči nepamatují, kde podávající posledně stál, pomůcka je jednoduchá – při sudém počtu bodů stojí podávající v pravém poli a při lichém počtu bodů naopak v levém poli.

Čtyřhra

Pokud výměnu vyhraje podávající strana, následující míč zahajuje stejný hráč, pouze si se spoluhráčem vymění hrací pole. Pokud získá bod příjem, hráči se mezi sebou nemění. Hráči svým postavením nesmí bránit ve výhledu podávajícímu hráči, ani soupeřům.

Strany hráči mění po každém odehraném setu a také v průběhu třetího setu, pakliže na něj dojde, a to jakmile první strana dosáhne skóre 11 bodů.

Počítání

Zápas se hraje na dva vítězné sety do 21 bodů. Za každou vítěznou výměnu získá hráč jeden bod. Set musí být zakončen rozdílem nejméně dvou bodů. Za stavu 20:20 je tedy nejbližší vítězné skóre 20:22, či naopak. Ovšem nejvzdálenější vítězné skóre je 29:30, nebo naopak. Při stavu 29:29 už tedy rozhoduje jeden poslední setball.

Bodování

Hráč může dosáhnout na bod ve dvou případech. Tedy když se míč dotkne země na soupeřově straně kurtu a také tehdy, když se soupeř dopustí jedné z následujících chyb:

• zahraje míč do sítě nebo pod ní
  • zahraje míček do stropu nebo do stropní konstrukce
  • zahraje míček do outu, v případě S-badmintonu tedy do jakékoli stěny
  • se dotkne míče čímkoli jiným, než raketou
  • zahraje míč dvakrát (platí i pro čtyřhru)
  • zastaví míček na raketě a hodí jej na protější stranu kurtu
  • se čímkoli dotkne sítě – raketou, tělem nebo oděvem
  • zahraje míč na protější straně kurtu
  • brání ve hře – blokuje raketou, tělem apod.

Další pravidla

Prase, tedy míč, který se dotkne pásky sítě a dopadne na soupeřovu stranu kurtu, je považován za korektní a to i při podání.

Při čtyřhře není dovoleno tečování. Tečovaný míč je považován za zahraný.

Cena za hodinu s-badmintonu je shodná s cenou squashe. Stejně tak jsou shodné i ceny půjčovného.