• Bc. Dita Ščerbaková                                                                   REZERVACE

    e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
    telefon: 777 774 722
    cena - 100 Kč (základní)

 
Jsem pohybový specialista IQ Pohyb akademie, kterému se koníček stal prací a práce koníčkem. Nikdy jsem nebyla velký nadšenec do sportu, ale cvičení Pilates Clinic Method mě tak uchvátilo, že jsem se rozhodla jej předávat dál. Vstala jsem od počítače a pustila jsem se do toho.

Abych se mohla stát instruktorkou jak skupinových, tak individuálních lekcí, potřebovala jsem nejdříve získat rekvalifikaci. Tehdy jsem ještě netušila, že získáním rekvalifikačního listu má cesta zdravého pohybu nekončí, ale teprve začíná.

Stala se ze mě instruktorka Pilates Clinic Method. A protože lidské tělo je neuvěřitelným přírodním nástrojem a úkazem, má cesta dozvědět se o něm pokračuje dál. Vzdělávám se dál nejen kvůli sobě, ale i proto, abych mohla vám, klientům poskytnout co nejlepší péči. Proto se vzdělávám nejen v oblasti pohybu, ale i v jiných odvětvích.

Protože vše souvisí se vším.

Co si vzít s sebou ?

příjemné oblečení, ve kterém se cítíte dobře
ponožky nebo holé nožky (boty nejsou potřeba)
ručník klasické velikosti
dobrou náladu

O Pilates

Zakladatelem cvičební metody je pan Joseph Hubertus Pilates. Narodil se poblíž Düsseldorfu v roce 1883. Jako malý chlapec byl často nemocný. Aby se nemocí zbavil, začal pracovat na svém těle a kondici. Byl přesvědčen, že cvičení je lék na všechno. Stal se velmi zdatným v tělesném cvičení, potápění, gymnastice, lyžování a řeckořímském zápasu. Také obdivoval tradiční východní cvičení, které se zaměřuje na kondici, vnímání těla a protažení, koncentraci a důležitost dechu. Z těchto dvou směrů si vzal to nejlepší a propracoval své cvičení, jehož cílem bylo obnovit zdravé a správné držení těla a vytvořit nové pohybové návyky, které umožní volný pohyb bez nadměrného svalového napětí. Tento ucelený systém nazval CONTROLOGY, tedy Kontrologie. Protože právě kontrola a vnímání svého těla je základem, která vede ke svobodné mysli, zbavení se stresu, dlouhým štíhlým svalům, zpevnění partie kolem pasu, boků, hrudníku a učí správnému dýchání.

Kontrologii učil a cvičil celý život. Nevedl však žádné skupinové lekce, tak v jeho pojetí cvičení nefungovalo. Vedl trénink individuálního charakteru, tedy lektor a klient. Učil jej, jak pomocí mysli lépe pochopit své tělo a rozvíjet jeho potenciál ve prospěch zdraví a celkové pohodě. Objevil, že přesnost a vznik pohybu a jeho další principy pohybu jsou natolik podstatné, že nakonec utvořily šest základních principů:

KONCENTRACE
DÝCHÁNÍ
CENTRUM TĚLA
KONTROLA
PRECIZNOST
PLYNULOST

Další dva principy byly vytvořeny později:

IZOLACE
RUTINA

O Pilates Clinic Method


Tak jako se vyvíjí vše kolem nás, prošla vývojem i metoda cvičení Pilates. Dnešní doba je také úplně jiná než před sto lety, lidé mají zcela jiné fyzické předpoklady, než tomu bylo dříve. 

Vzhledem k tomu, že lidem přibývají i zdravotní problémy, musí být cvičení takové, aby si mohl zacvičit i klient s jakýmkoliv omezením a odcházel z lekce s úsměvem, a ne s větší bolestí než s jakou přišli. 

S touto myšlenkou přišel zakladatel a autor Pilates Clinic Method Daniel Müller. Je majitelem IQ Pohybu – Centra funkčního pohybu a spoluzakladatel školícího centra IQ Pohyb Academy v Praze, mé alma mater. Tato metoda cvičení vznikla nejen propojením různých škol pilates, kterými jsou Pilates Institut (Michael King), Pilates Cathy Corey (jedna ze šesti studentů pana Pilata), Pilates Lolita San Miguel (další studentka pana Pilata), ale také různých konceptů fyzioterapie, kterými jsou Dynamická Neuromuskulární Stabilizace /DNS/ pana Prof. PaedDr. Pavla Koláře, Ph. D., Vojtova metoda i koncept Spiraldynamik Dr. med. Christiana Larsena.

Na základě mnohaletých zkušeností s různorodou klientelou a spojením toho nejlepšího z pilates a fyzioterapie se cvičební metoda Pilates Clinic Method stala přístupnou pro všechny, ať už vrcholové nebo rekreační sportovce, tanečníky, lékaře, úředníky, řidiče, učitele, děti, seniory, po úraze nebo po nemoci, těhotné i po porodu. Pro vás všechny, budoucí klienti, se najde vždy varianta nebo modifikace ze zásobníku cviků Daniela Müllera. Toto cvičení vás naučí, jak správný zdravotně funkční pohyb zapojit nejen během samotného cvičení, ale nenápadně jej začnete používat i během celého dne. Začnete si uvědomovat své tělo, že jinak vstáváte, chodíte, sedíte, pracujete nebo sportujete.