RICOCHETOVÁ LIGA SQUASH CENTRA PORUBA

 

Zimní liga 2019/2020 právě běží. Další ricochetová liga začíná v únoru a končí v květnu 2020. Trvá tedy 4 měsíce. Liga bude zakončena společnými ricochetovým a squashovým turnajem v květnu, kde budou vyhlášeni vítězové, kteří obdrží ceny. Turnaj je otevřený. Mimoligoví účastníci se mohou do turnaje zapsat na baru do 31. 1. 2020 za cenu 250 Kč za jednoho hráče.

Startovné ligy pro jednoho hráče dělá 600 Kč a je splatné při přihlášení do ligy na baru - nejpozději do 31. 1. 2020.
Půjčovné je v rámci ligy zdarma.

Hráči jsou na začátku sezóny rozlosováni do dvou skupin. V každé skupině jsou 4 hráči (toto pravidlo se přizpůsobí skutečnému počtu hráčů). Tito hráči musí mezi sebou odehrát za měsíc všechny zápasy - každý s každým. To jsou 3 zápasy na každého hráče. To však maximálně do 5. dne následujícího měsíce. Pro každou dvojici je vymezeno 30 min hry. Všechny tyto zápasy hráč neplatí - jsou zahrnuty v ceně startovného.

Body budou připočítávány nebo odečítány dle následující tabulky bodů.

Tabulka bodů:

3 : 0 výhra 10 bodů
3 : 1 výhra 8 bodů
3 : 2 výhra 6 bodů
2 : 3 prohra 4 body
1 : 3 prohra 2 body
0 : 3 prohra 0 bodů
S : 0 prohra 0 bodů
0 : S výhra 8 bodů
S : S nerozhodně 0 bodů oba


Na konci každého měsíce budou dva hráči každé skupiny s nejvyšším počtem bodů přesunuti do první skupiny a dva hráči s nejnižžím počtem bodů do druhé skupiny, aby se docílilo vyvážení skupin dle výkonnosti hráčů. Toto pravidlo bude uplatňováno každý měsíc po odehrání všech zápasů měsíce. Pokud na konci ligy skončí dva hráči se stejným počtem bodů, rozhodne jejich vzájemný zápas.

Hráči si mohou zvolit termíny hry na kterýkoliv den a čas.

Hráči se spolu na termínu domlouvají pomocí skupiny na facebookutelefonního seznamu nebo přes prostředníka squash centra, který hru domluví. 

Hraje se na 3 vítězné sety a počítá se do 15 bodů bez ztrát, dle pravidel České ricochetové asociace. Hraje se s šedým míčkem. Po domluvě obou hráčů se může hrát i s fialovým míčkem.

Pokud hráč není schopen hry dlouhodobě (maximálně jeden měsíc), musí oznámit neúčast do 10. dne v měsíci a nebudou mu strženy žádné body. Protihráč získává kontumačně 8b. Pokud tak hráč neučiní, budou mu navíc strženy body dle tabulky bodů a to -5b za každý neodehraný zápas.

Pokud hráč odstoupí z ligy úplně a bez náhrady za sebe, budou se následující zápasy, které měl odehrát, chovat tak, jako by hráč neuhrál žádný set a hráč v tomto případě nemá nárok na vrácení startovného.